Marlins Cup 2017

Každý z účastníků měl kvalitu a vývoj turnaje to jen potvrzoval, říká trenér vítězného mužstva Ondřej Novák

S jakými cíli jste do Plzně vyráželi? Předčilo vítězství vaše očekávání?
Jeli jsme víceméně bez herní přípravy, nicméně o našich dovednostech jsme nepochybovali a rozhodně jsme se chtěli ukázat v co nejlepším světle. Vítězství každopádně naše očekávání předčilo, protože i zbytek účastníků měl obrovskou kvalitu a v žádném utkání nebylo snadné se prosadit.

Jak z Vašeho pohledu vypadal finálový zápas? Výsledek 1:4 vypadá vcelku jednoznačně…
Věděli jsme, že má Letohrad zdravotní problémy, rozhodně jsme ho ale nechtěli podcenit, protože je v jeho řadách spousty rychlostně a technicky vybavených hráčů, kteří umí i v menším počtu soupeřům zatopit. Snažili jsme se aktivitou a častou střelbou ze všech pozic dostat letohradské pod tlak, což se podařilo a brzy jsme vedli o tři branky. Tím bylo prakticky po utkání, přestože se soupeř rozhodně nevzdával a po zbytek utkání s námi hrál vyrovnanou partii.

Zmínil jste vysokou kvalitu všech účastníků, objevil se někdo, kdo Vás vyloženě překvapil či nopak zklamal?
Každý z účastníků měl kvalitu a vývoj turnaje to jen potvrzoval. Nedá se říci, že by nás někdo vyloženě překvapil a o zklamání také nemůže být řeč. Nicméně na domácí Plzni bylo znát, že není v ideálním rozpoložení, přestože její výkony nebyly ve většině utkání myslím vůbec špatné. Kert Park měl problémy s útočnou fází hry, Gajary se zase v klíčových situacích přestali soustředit na hru. U Švýcarů mi přišlo, že jsou zápas od zápasů sehranější a zaujali nás perfektním zpracováním míčku i jednoduchou, ale o to účinnější hrou v přesilových hrách.

Hostivař se stala vítězem turnaje, když prohrála pouze jedinkrát a to s Gajary v základní skupině. Jak hodnotíte výkon Vašeho mužstva?
Zápas s Gajary byl od nás nejméně povedený a soupeř ho zaslouženě dovedl do vítězného konce. Ty týmy už se relativně dobře znají a vědí, co od sebe čekat. Pohyb gajarských nám dělal problém a na jediný gól se vyhraje málokdy. S našimi kluky jsme každopádně více jak spokojeni. Po celé tři dny vystupovali jako jeden tým, ačkoliv každý v něm má jinou úlohu. Na turnaji jsme nakonec protočili 21 hráčů do pole, což nebylo snadné a vážím si každého, kdo na takovém turnaji v utkání podporuje své spoluhráče i z pozice náhradníka. Herně nás překvapilo velké množství hráčů. Zmíním žákovské hráče, které jsme zapojili do základní sestavy a zahráli fantasticky. Tradičně obrovskou oporou byl i brankář Štoural, který si náročný turnaj užil sám, bez možnosti si odpočinout. Jeho individuální příprava na zápas je nicméně pozoruhodná. Po náročné sobotě určitě celému týmu pomohla i večerní návštěva wellness centra, protože v neděli hráči působili mnohem svěžejším dojmem. Turnaj jsme brali vážně a jsem rád, jakým způsobem se na něm naši kluci prezentovali, i že si našli ve švýcarském týmu nové kamarády.

Na závěr se Vás zeptám, jaký jste měl celkový dojem z turnaje, po stránce organizace atp.?
Tak už jen fakt, že se turnaj odehrál v kryté hale na kvalitním povrchu a se špičkovými týmy ze tří zemí dokládá, že se jednalo o výjimečnou akci, na které nám ale právě proto chyběla nějaká ta přidaná hodnota, pro celkově větší zážitek hráčů a jejich doprovodu. Hráči samotní byli trochu zklamáni i ze strohého vyhlášení turnaje. To ovšem neberte jako kritiku. Každý vnímá podobné akce jinak a vychází ze svého konceptu, podle kterého své turnaje řídí. Nám se v Plzni tradičně líbilo, užili jsme si to a už se těšíme na další akci.

Kluci oddřeli každý zápas do konce, chválí letohradský tým Michal Novák

S jakými cíli jste do Plzně přijeli. Jak se díváte na celkové druhé místo?
Turnaj jsme brali jako vynikající přípravu před začátkem jarní části sezony. S takhle dobrými celky se jen tak nepotkáte. Za druhé místo jsme jedině rádi, kluci dokázali, že jsou schopni zahrát dobrá a vyrovnaná utkání i se zahraničními týmy a v takové konkurenci, jako na turnaji byla.

Co říct k finálovému zápasu, ten byl rozhodnut poměrně brzy a Váš tým nebyl zcela zdravotně v pořádku…
Finálový zápas dopadl, jak dopadl. Věřím, že kdyby polovinu týmu předchozí noc neskolila střevní chřipka, dokázali bychom odehrát lepší utkání. Nicméně velká gratulace Hostivaři k prvnímu místu.

Turnaj byl vyrovnaný, jak se Vám pozdávala úroveň soupeřů. Byl někdo, kdo vás zaujal?
Kvalita soupeřů byla výborná. V této sezoně není tolik možností sehrát taková kvalitní utkání. Ze všech nejvíc mě ale zaujala švýcarská Belpa.

Letohradští mladíci si odvezli pohár za druhé místo. Jak hodnotíte výkon Vašeho týmu?
Kluci si sáhli až na dno svých sil. Někteří pochopili, že je i v zimní pauze potřeba dělat něco navíc., samotná zimní příprava už nestačí. Ale jinak hodnotím náš výkon kladně. Kluci oddřeli každý zápas až do konce a za to jim patří velký dík.

Na závěr se Vás zeptám, jaký jste měl celkový dojem z turnaje, po stránce organizace atp.?
Turnaj ukázal svou kvalitu. Žádný tým vysloveně nevyčníval a žádný nezklamal. Mně osobně se turnaj moc líbil a děkujeme HBC Plzeň za výbornou organizaci a super zázemí!

Tabulka po základní části

1. HBC Hostivař 4-0-1 17:6 8 bodů
2. SK Hokejbal Letohrad 3-1-1 17:13 7 bodů
3. L2hocley Gajary Flames 3-1-1 13:12 7 bodů
4. SHC Belpa 1107 2-0-3 12:8 4 body
5. HBC Plzeň 1-0-4 7:15 2 body
6. HC Kert Park Praha 1-0-4 5:16 2 body

O 5. místo: HBC Plzeň – HC Kert Park Praha 1:3

Utkání mezi dvěma nejhoršími týmy turnaje rozhodly přesilové hry. Zatímco Kert dvakrát dokázal využít nabídnutou možnost, tak Mečounům se podařilo zužitkovat dvojnásobnou přesilovku, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Navíc jim již chyběla potřebná síla po náročném turnaji, a tak se museli smířit s posledním šestým místem.

O 3. místo: SHC Belpa 1107 – L2hockey Gajary Flames 5:2

Z počátku vyrovnaný zápas o bronz vzala postupně do svých rukou švýcarská Belpa, která se v zápase mohla opřít o dobrou produktivitu v přesilových hrách, v nichž si vypracovala rozhodující náskok. Šanci na Gajar na případné zdramatizování duelu vzalo i pětiminutové vyloučení za úder hlavou. Třetí místo proto slavili Švýcaři, slovenský celek skončil čtvrtý.

Finále: SK Hokejbal Letohrad – HBC Hostivař 1:4

Vyvrcholení celého turnaje nabídlo souboj mezi Letohradem a Hostivaří. Pražský celek v zápase naplno využil svoji sílu a oslabenost svého protivníka, který se potýkal se střevními potížemi. Pražané proto vydatně tlačili po celý zápas a postupně si vypracovali klidné vedení. Východočeši rozhodně nechtěli nechat svojí kůži lacino, ale když už se dostalo do několika slibných šancí, tak jejich akcie pohasly na dobře chytajícím Šťouralovi.

Celkové umístění

1. HBC Hostivař
2. SK Hokejbal Letohrad
3. SHC Belpa 1107
4. L2hocley Gajary Flames
5. HC Kert Park Praha
6. HBC Plzeň

zdroj: www.hbcplzen.cz | Tomáš Majer; foto: Milan Podpera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *