Nová sezóna na západě Čech

Sezóna 2016-2017 nám již začala a rádi bychom vás informovali o několika novinkách, které by měla přinést.

Minipřípravky a přípravky

V rámci přeboru čeká obě kategorie shodně 8 turnajů v rámci regionu Západ a 4 turnaje společně s regionem Jih. Stejně jako v předchozích ročnících se nebudou vést jakékoliv osobní ani týmové statistiky. Zde vás budeme informovat pouze o výsledcích zápasů v jednotlivých turnajích. V kategorii Minipřípravka nastoupí  HBC Plzeň, TJ Snack Dobřany, HBC Plzeň – Litice, HC Buldoci Stříbro, TJ Tatran Třemošná a HC Wolves Pilsen. V kategorii Přípravka jsou čtyři týmy – HBC Plzeň, TJ Snack Dobřany, HBC Plzeň – Litice, TJ Tatran Třemošná

Povinností vedoucích týmu je předložit pořadateli turnaje min. 15 minut před začátkem prvního zápasu družstva v turnaji soupisku s aktuální sestavou hráčů.

Novinkou v kategorii přípravek je, že hra pokračuje po vystřídání hráčů v místě, kde byla přerušena. Důvod, proč chceme toto pravidlo zavést v přípravkách je ten, že chceme jednak zrychlit samotnou hru a střídání. Chceme, aby hráči přípravky byli více připraveni do kategorie mladších žáků.

Na konci soutěže (poslední turnaj) obdrží každý hráč, který absolvoval alespoň 5 turnajů medaili.

Rozpis turnajů – Přípravka | Minipřípravka

Mladší žáci

V této kategorii nastupují v našem regionu týmy z HBC Plzeň, HC Buldoci Stříbro a TJ Snack Dobřany v Přeboru mladších žáků – Čechy Jih. V této kategorii se znovu objevují stříbrští Buldoci, tentokrát pod vedením Petra Němčáka, který si tuto kategorii vyzkoušel vloni na nečisto společně s Danem Králem a částí týmu v dresu Třemošné.

Starší žáci

V MČR starších žáků – Čechy Střed se představí pouze HBC Plzeň a TJ Snack Dobřany. Oba týmy budou chtít určitě získat mistrovský titul, ale v nabité skupině to bude velmi těžký.

Mladší dorost

V extralize mladšího dorostu ve skupině A to nebudou mít lehké ani HBC Plzeň, Buldoci Stříbro a TJ Tatran Třemošná.

Starší dorost

Loňským vítězů TJ Snack Dobřany bude určitě hodně šlapat na paty HBC Plzeň v extralize staršího dorostu ve skupině A.

To bylo krátké představení žákovských a mládežnických soutěží a výčet týmů, které se v nich objeví. Doufám, že v budoucnosti náš region bude reprezentovat ve vyšších kategoriích více jak 2-3 týmy. Byl bych rád, kdyby si do tradičních hokejbalových klubů opět našlo cestu více dětí. To se, ale samo od sebe nestane. Proto bych chtěl apelovat na trenéry u těch nejmenších, aby svoje osobní ambice dali stranou. Na střídačkách před přihlížejícími rodiči, diváky a dětmi dobře reprezentovali hokejbal. Můžeme dělat mnoho různých akcí (StreetHockeyCup, náborové akce), ale pokud dovolíme, aby na hřišti byl slyšet trenér na kilometry daleko (někdy i dosti s nevybíravou slovní zásobou), tak se moc daleko z místa nehneme.

Přeji všem hráčům, trenérů a vedoucím za komisi mládeže hodně štěstí, zdraví a úspěchů do nové sezóny.

Václav Šůcha
předseda KM RSHb Západ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *