Výběr Plzeňského kraje skončil na sedmém místě Hejtmanského poháru

Na poslední chvíli pod vedením Václava Tůmy – hlavního trenéra a Václava Šůchy – vedoucího týmu byl sestaven výběr U15 Plzeňského kraje. Po dvou trénincích a jednom přípravném zápase tento tým odcestoval do dějiště Hejtmanského poháru ve Dvoře Králové. Letošního turnaje se zúčastnilo 9 krajských výběru společně s reprezentací žen a U14. Plzeňský výběr ve skupině B čekal už v pátek večer zápas s ústeckým výběrem. Bohužel mladíci ze západu zaspali začátek zápasu a umožnili tak severočechům se rychle ujmout dvoubrankového vedení a i když západočeši srdnatě bojovali, za delší konec tahal soupeř, který nakonec vyhrál 4:1.

V sobotu dopoledne strávili hráči na koupališti, kde si příjemně zkrátili čekání v úmorném vedru na druhý zápas. Tentokrát nastoupili proti jihočechům. Ani tentokrát se nepovedl západočeským hokejbalistům vstup do zápasu a umožnili soupeři se dostat rychle do vedení, které postupně navýšili až na konečných 4:0. Do posledního zápasu nastoupil plzeňský výběr v pozměněné sestavě s jediným cílem, co nejrychleji překonat jihomoravský celek a zajistit si postup ze skupiny. V zápase kluci ze západu se rychle ujali vedení a měli i herní převahu, i když v několika momentech také velkou porci štěstí. Několik vyložených šancích soupeř nedokázal pro sebe zhodnotit a tak z vítězství 3:0 se radoval výběr Plzeňského kraje.

V nedělním čtvrtfinálovém duelu s vítězem skupiny A Moravskoslezským krajem opět nevyšel západočechům samotný začátek, když už v 8. Vteřině se radoval soupeř z první branky. To byl však po dlouhý čas jediný úspěšný střelecký počin. Západočeši se ze všech si snažili dobít svatyni favorizovaného severomoravského celku. Bohužel v samotném závěru došlo k vzájemné fyzické potyčce, po níž následovalo vyloučení na obou stranách. Plzeňského týmu se toto vyloučení dotklo citelněji, protože mu na trestné lavici seděli dva klíčový hráči. Čehož soupeř využil a zajistil si postup do semifinále a kde na nájezdy  porazil jihočeský výběr. Ve finále podle ústeckému výběru 3:0.

Zhodnocení vedoucího týmu Václava Šůchy: „Především chci poděkovat Vaškovi Tůmovi za to, že s týmem odehrál takové výsledky proti týmům, který získali první tři místa na turnaji. Bohužel minimální před turnajová příprava měla asi dopad na to, že náš výběr měl pomalejší rozjezd. Většina kluků šla na hranici svých možností, aby předvedli co nejlepší výsledek. Osobně 7. místo považuji za slušný výsledek s tímto týmem.“

Konečné umístění

1. Ústecký kraj
2. Moravskoslezský kraj
3. Jihočeský kraj
4. Praha
5. Pardubický kraj
6. Královéhradecký kraj
7. Plzeňský kraj
8. Reprezentace ČR žen
9. Reprezentace ČR U14
10. Jihomoravský kraj
11. Středočeský kraj

tabulka

« 1 z 24 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *