Pilsen Cup 2016 ovládl suverénním způsobem tým z Kanady

Mezinárodní turnaj hráčů kategorie U15 hostila od pátku do neděle plzeňská hala a k vidění bylo velké množství zajímavých utkání a suverénního vítěze, kterým se stal kanadský celek West Coast Express, který inkasoval z šesti zápasů jen tři branky.

Kanadský výběr West Coast Express byl prvním zámořským celkem, který zavítal na mládežnický klubový turnaj, a výkony zámořských hráčů byly na velmi vysoké úrovni. Celek pod vedením kouče Slavina dokázal v šesti zápasech na turnaji nasázet 33 branek, naopak inkasoval pouze třikrát, z toho dvě branky od domácí Plzně v utkání ve skupině a ve finále turnaje.

Velmi zajímavé výkony předvedli i mladíci z Plzně nebo Gajar, kteří se nakonec umístili na medailových pozicích. Domácí Západočeši ve skupině zaváhali pouze v úvodním utkání s kanadským týmem, následně už vítězili nad každým týmem kromě finálového souboje, kde opět měl navrch zámořský výběr. Sympatickým výkonem se na turnaji prezentovala i dvojice Blatná a německý Weiden, ovšem oba týmy měly na turnaji hodně mladý výběr a proti starším hráčům se příliš neprosadili.

Čtvrté místo obsadil český výběr hráčů do 14 let, pro který to byla první mezinárodní zkušenost. „V první řadě bych chtěl poděkovat organizátorům turnaje za možnost se mezinárodní konfrontace zúčastnit. Na turnaj jsme vyrazili s cílem pracovat s širší skupinou mladých nadějných hráčů a umožnit jim získat první zkušenosti na úrovni mezinárodního hokejbalu. V tomto směru náš start na Pilsen Cupu naprosto splnil očekávání. Jsme rádi, že filozofie, kterou se U14 snaží prezentovat, tedy neulpívat na výsledku utkání z pohledu skóre nás provázela celým turnajem neboť systematická práce s hráči je tím pravým posláním této věkové kategorie,“ říká trenér čtrnáctky Martin Komárek

Konečné pořadí:
1. West Coast Express
2. HBC Plzen
3. L2hockey Gajary Flames
4. CZE U14
5. TJ Blatná Datels
6. EV Weiden

Individuální ocenění:

Nejlepší hráči:
West Coast Express – Trevor OReilly
HBC Plzen – Roman Poláček
L2hockey Gajary Flames – Marco Tomkovič
CZE U14 – David Tušl
TJ Blatná Datels – David Braun
1. EV Weiden – Luca Schultes

Nejproduktivnější hráč: Adam Pavelka (GAJ)
Nejužitečnější hráč: Zackery Whittaker (WCE)

All-stars team:
Brankář – Samuel Cigánik (GAJ)
Obránci – Tyler Slavin (WCE), Dominik Tichý (CZE)
Útočníci – David Braun (BLA), Marek Reiser (PLZ), Cole Moffat (WCE)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *